Her gün birbirinden  farklı yüzlerce hatta binlerce site açılıyor ve bu sitelerin alt yapılarının %90-95 ini wordpress oluşturmakta hal böyle olunca ücretsiz wordpress blog temaları aranıyor ve sebepten ötürü inanılmaz bir wordpress kullanıcı sayısı söz konusu. Lakin bir çok web site lisanslı tema kullanabiliyorken bazı site sahipleri lisans alabilecek durumda olmadığı için ücretsiz işini görebilecek temalarda çözüm arıyor.

Ama öyle hemen ücretsiz denildiğinde karamsar olmayın. Bir çok ücretsiz tema sizin için barındırdığı özellikler ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Artık günümüzde bir temanın responsive olması olmazsa olmazlar arasında. Mobil uyumlu olmayan bir tema asla işinize yarmayacaktır. Hadi mobil uyumu hallettiniz peki sayfa açılış hızı – yüklenme hızını nasıl yapacaksınız ? Sorgu sayısı az bir tema sitenizin hız açılmasını sağlar.

Mobil uyum, ve hız sorununu aştıktan sonra birde kazanç sağlamak istiyorsanız reklam yerleşim odaklı olmalı. Günümüzde artık tüm blog sahipleri Adsense kullandığı için adsense odaklı tema arıyorlar. Hadi tamam bunu da hallettik diyelim e birde görünüm ve bileşenleri gibi bazı özellikleri de olmalı. Biliyorum lafı fazla uzattım ancak bunlardan bahsetmeliyim. Bende sizler gibi blog tutup bir çok proje yönettim. Bu zamana kadar bir kez bir lisans ücreti ödeyip tema satın almadım. Çünkü işimi görecek bir çok temayı ücretsiz olarak edindim.

Birbirinden özel ve kullanışlı ücretsiz wordpress blog temalarını sizler için liste haline getirdim (5 adet ) . Olası bir sorunda yada sormak istediğiniz bir konu varsa iletişim sekmesinden yada konu altında yorum yaparak bana iletebilirsiniz. Her türlü konuda sizlere yardımcı olurum.

2021 Ücretsiz WordPress Blog Temaları

Fatso – wordpress blog teması

1-  Fatso  – Demoindir

Oldukça güzel bir görünüme sahip olan aynı zamanda iyiblog.net inde şuan kullanmış olduğu temadır. Ücretsizdir ve bir çok yönten avantajı vardır.Responsive ve reklam yerleşimleri çok güzeldir. Kesinlikle öneriyorum.Blog siteleri için oldukça ideal

Hueman – ücretsiz wordpress blog teması

2- Hueman – Demoindir

Uzun yıllar boyu bu temayı kullandığım için listeye aldım. Ücretsiz olmasının yanı sıra bir çok özellik sunuyor size. Hem responsive hem de adsense reklam yerleşimi için bir çok bileşeni söz konusu. Ayrıca dilerseniz temayı kendinizde düzenleyebilirsiniz. Bir çok formata çevirebilirsiniz bu temayı. Sağlık , moda , güzellik ve dekorasyon siteleri için ideal.

 

Kontrast – wordpress blog temaları

3- Kontrast – Demoindir

Kontrast teması hueman temasını andırabilir. Ancak bazı bileşenleri sayesinde hueman temasından farklı olduğun anlayabilirsiniz. En çok kullandığım temalar arasında bulunan Kontrast teması responsive özelliği söz konusu.Bunun yanı sıra ana sayfanın görünümü oldukça göz dolduruyor. Blog , kadın , moda , sağlık hatta haber içerikleri için oldukça uygun.

SociallyViral – Ücretsiz wordpress blog temaları

4 – SociallyViral – Demoindir

Oldukça başarılı bir tema olan aslında mythemeshop.com platformu tarafından ücretsiz olarak sunuluyor.Dilerseniz wordpress.org üzerinden yada wordpress admin panelinden de indirebilirsiniz.  Magazin tema vari bir görünüme sahip. Mobilde oldukça başarılı.

Advik Blog Lite – wordpress blog temaları

5 – Advik Blog Lite – Demoindir

Uzun yıllar boyunca dekorasyon ve tatil sektöründe olan sitelerimde bu temayı kullandım. Mobil görünümü ve tema bileşenleri oldukça yeterli. Eğer dilerseniz blog sitenizde de bu temayı kullanabilirsiniz.

 

Umarım sizler için hazırlanan bu ücretsiz wordpress blog temalarını beğenmişsinizdir. Bende buraya yüzlerce tema eklerdim ancak ben sizler için deneyimlediğim ve kaliteli olduğunu düşündüğüm wordpress temalarını hazırladım. İyi bloglamalar.